Prvé stretnutie skupiny Barefooter SK v Bratislave 11.5.2019

Prvé stretnutie skupiny Barefooter SK v Bratislave 11.5.2019

Featured Video Play Icon

Dnes sa mi splnil ďalší sen. Podarilo sa nám zrealizovať prvé stretnutie členov a priateľov našej FB skupiny Barefooter SK v Bratislave. Z virtuality do reality. Zážitok zaručený.

Myšlienka stretnúť sa aj s inými nadšencami bosého chodenia mi napadla už dávnejšie, keď som zakladala našu skupinu Barefooter SK na Facebooku. Ale až tento rok som cítila, že dozrel čas ju zrealizovať. Viacero ľudí v našej facebookovej skupine Barefooter SK vyjadrilo záujem stretnúť sa osobne, čo ma veľmi potešilo. Skontaktovala som teda Paliho Soviča, bosobežca a milovníka prírody, ktorý má Bratislavu zmapovanú, nech skúsi navrhnúť nejakú peknú prírodnú trasu na prechádzku.

Návrh trasy popri Dunaji na petržalskej strane sa mi veľmi páčil, keďže okrem príjemnej prechádzky prírodou ponúkal aj možnosť kúpania sa na malej štrkovej pláži, kde je tok Dunaja veľmi mierny. Po dohodnutí termínu sme sa už všetci tešili, kedy tento deň nadíde.

Bosonožci z Barefooter SK sa stretli

Stretli sme sa pri Mýtnom domčeku, ktorý stráži začiatok Starého mosta na petržalskej strane. Musím povedať, že to bol pre mňa zážitok zrazu vidieť toľko ľudí naboso pokope. Samozrejme, neunikli sme pohľadom okoloidúcim ľuďom. Ľudia boli dochviľní, čo som si vážila, a mohli sme sa tak hneď pustiť do bosého dobrodružstva, ktoré bolo pred nami.

Bosonožci pri Mýtnom domčeku na začiatku Starého mosta v Bratislave
Bosonožci pri Mýtnom domčeku na začiatku Starého mosta v Bratislave jednoznačne pútali pozornosť

Ako som už spomenula, prechádzka viedla cestičkami popri Dunaji na petržalskej strane, cez krásny les plný tajomných zákutí. V tomto období sa tu všetko krásne zelená, takže to okrem senzorických zážitkov pre nohy to bola aj pastva pre oči. Prešli sme aj cez chránený areál nazývaný Soví les, lužný les s významnými biotopmi.

Krása divokosti petržalského lesa
Krása divokosti petržalského lesa

Povrchovo sme si užili rozličné terény, takže sa teším, že sme mali možnosť zažiť veľmi pestré vnemy. Šlo sa po tráve, príjemnej udupanej hline, kamenistej ceste, blate, mlákach, koreňoch, popadaných konárikoch, okúsili sme aj trocha asfaltu či betónu. Mnohí neodolali vyskúšať si aj aké zážitky ponúka chodenie po padnutých stromoch, ktorých kôra bola obrastená machom alebo naopak bola obmytá vodou.

Vnímanie povrchu nohami je neskutočne obohacujúce
Vnímanie povrchu nohami je neskutočne obohacujúce

Kúpanie v Dunaji so slniečkom

Navštívili sme aj štrkovú pláž, kde sme sa niektorí okúpali. Cítila som sa na nej veľmi príjemne. Voda Dunaja bola osviežujúca a na tomto mieste mala veľmi mierny prúd, čiže by sa tu vedeli na plytčine okúpať aj deti. Veľmi som sa tešila, že nám vyšlo krásne slnečné počasie, hoci predpoveď bola všelijaká a do poslednej chvíle som nevedela, ako bude. Som rada, že som sa kvôli tomu zbytočne nestarostila. Prijala som to s vedomím, že bude ako bude. A bolo ako malo byť.

Spolu s boso-otužilcami Ivanom, Palim a Julom (zľava) po kúpani v Dunaji
Spolu s boso-otužilcami Ivanom, Palim a Julom (zľava) po kúpani v Dunaji

Kúsok od Ekonomickej univerzity sme vyšli z lesíka, kde sme sa s niektorými rozlúčili, aby stihli spoje domov, keďže sa nám prechádzka natiahla o pár kilometrov navyše. Počkali sme tu ešte na Vladka, ktorý sa k nám pridal na spiatočnú cestu k Starému mostu. Po ceste si nenechal újsť príležitosť sa tiež okúpať v Dunaji.

Skupinová bosonohá energia
Skupinová bosonohá energia

Na záver ešte drink

Pôvodne som plánovala po krátkej prechádzke piknik v Sade Janka Kráľa, ale keďže nebola taká krátka (tam a späť sme prešli 11 km namiesto plánovaných 6 km) a zrovna keď sme prišli k Starému mostu začalo poprchať, šli sme si sadnúť do blízkeho podniku, kde sme ešte spolu podebatovali. Potom sme sa rozlúčili s prianím, že si niečo podobné ešte zopakujeme, lebo sa všetkým dnešná akcia veľmi páčila. A ja som mala radosť, že som toho bola súčasťou a že to určite nebolo naposledy. Ďakujem všetkým zúčastneným za krásny spoločný čas a za poskytnuté fotografie, ktorými som mohla obohatiť tento článok.

BAREFOOTER.SK TIP

Ak vás zaujíma téma bosého chodenia či behania, alebo by ste sa radi stretli aj s inými nadšencami barefootu, ste srdečne pozvaní pridať sa do FB skupiny Barefooter SK. Budem sa tešiť, ak sa stretneme na nejakej spoločnej akcii.

 

Zaujal vás tento článok?

Ak áno, mám veľkú radosť. Ak to tak cítite, poteším sa, ak mu dáte svoj lajk alebo ho budete zdieľať alebo pridáte svoj komentár. Ďakujem. 

Komentáre

Nech sa páči, toto je priestor pre vás.

Sharing

About The Author: Sue-barefooter

Nadšená pre bosé chodenie a beh, otužovanie a zdravý veggie lifestyle. K tomu radosť z fotografovania či zdravého varenia. Veľa ľudí ma inšpirovalo, a ja chcem túto inšpiráciu dávať ďalej.

Leave your comment

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.