O bosom chodení v relácii Teleráno na TV Markíza

O bosom chodení v relácii Teleráno na TV Markíza

Od Mirky Šulcovej, tiež bosonôžky, s ktorou sme sa zoznámili na workshope Martina Tháma, som dostala pozvanie sprevádzať ju v rannej relácii Teleráno televízie Markíza. Rozhodnutie nebolo ľahké, nakoľko som si uvedomovala, že to bude obrovský krok z mojej komfortnej zóny.

Tak, sme tu, pred budovou televízie
Tak, sme tu, pred budovou televízie

Relácia naživo pôsobí na mňa dosť stresujúco, najmä keď si človek uvedomí, že ak niečo tresne, že to už nevezme späť. Tam to nikto nevystrihne, ako sa to dá pri vopred pripravenej relácii. No rozhodla som sa napokon, že to urobím, naozaj len kvôli osvete bosého chodenia. Dostať to do väčšieho povedomia ľudí a podporiť Mirku, aby v tom nebola sama boli moje motívy. Povedala som si, že keď zvládnem toto, tak potom už všetko.

Ide sa do televízie rozprávať o bosom chodení

Ráno bolo veľmi chladné, takže som sa na zastávke, kde som čakala na spoj vedúci k televízii, prechádzala a predýchavala chlad. To mi veľmi pomáha, aby som chlad zvládala bez toho, aby som bola v nejakom stiahnutom napätí od zimy. Samozrejme, pre ľudí na zastávke, či v pristávajúcich autobusoch to nebolo nič obvyklé, takže boli prekvapujúce pohľady. S Mirkou sme sa potom stretli na zastávke pri televízii a spolu sme vošli do jamy levovej.

Hehe, naštastie to tak nebolo. Hneď sa nás ujali ľudia zo zákulisia, pekne nás upravili v maskérni, moderátori Kvetka Horváthová a Daro Richter cez pauzy hodili s nami reč o bosom chodení, táto téma ich veľmi zaujímala.

V štúdiu bola naozaj príjemná a priateľská atmosféra
V štúdiu bola naozaj príjemná a priateľská atmosféra

V štúdiu som sa cítila veľmi dobre a príjemne, bolo malé, komorné, všetci šudia boli príjemní a vtipní, takže mi to pomohlo sa tu viac uvoľniť, aj keď sa mi už potom naživo počas rozprávania trochu triasol hlas. Ale to som žiaľ nevedela ovplyvniť, keďže nie som na to zvyknutá. Avšak nato, že som zažila čosi také po prvýkrát, tak to bol pre mňa obrovský úspech.

Na záver spoločná spomienková foto s Kvetkou a tímom relácie
Na záver spoločná spomienková foto s Kvetkou a tímom relácie; foto: Telerano Markíza

Prechádzka naboso po Bratislave

Po skončení relácie sme sa s Mirkou ešte prešli popri Dunaji po promenáde, sadli nachvíľu na lavičku a pri rozhovore si užívali krásny slnečný jesenný deň. A samozrejme, okoloidúci ľudia a turisti boli veľmi všímaví. Naše bosé nohy neunikli pozornosti mnohým.

Užívame si príjemne teplé septembrové slniečko s výhľadom na Dunaj
Užívame si príjemne teplé septembrové slniečko s výhľadom na Dunaj

Keď prišiel čas obeda, presunuli sme sa smerom k Obchodnej ulici, kde sme trochu povyše vošli do skrytej uličky vyskúšať menu Balans bistro. Jedlo, ktoré sme si vybrali bolo skvelé, takže môžem len odporučiť.

V Balans bistre sme si výborne pochutili na vegan obedíku
V Balans bistre sme si výborne pochutili na vegan obedíku

Náš televízny úspech sme išli osláviť aj do Nueva via cakes, kde kamarátka Dianka vyrába moje obľúbené raw vegan koláčiky. Mirka bola z nich tiež unesená, takže cestou domov nešla s prázdnymi rukami. A veruže ani ja.

Tieto koláčiky sú mňamózne!
Tieto koláčiky sú mňamózne!

Bol to krásny zážitkový deň aj ja som rada, že svojím vykročením z komfornej zóny som mohla priniesť niečo dobré iným. Je to naozaj príjemný pocit. Ďakujem Mirka za skvelú spoločnosť a za pozvanie. Teším sa nabudúce. 😉

A na záver, nech sa páči video z relácie, náš vstup si môžete pozrieť v čase 1:09:35.


Zaujal vás tento článok?

Ak áno, mám veľkú radosť. Ak to tak cítite, poteším sa, ak mu dáte svoj lajk alebo ho budete zdieľať alebo pridáte svoj komentár. Ďakujem. 

Komentáre

Nech sa páči, toto je priestor pre vás.

Sharing

About The Author: Sue-barefooter

Nadšená pre bosé chodenie a beh, otužovanie a zdravý veggie lifestyle. K tomu radosť z fotografovania či zdravého varenia. Veľa ľudí ma inšpirovalo, a ja chcem túto inšpiráciu dávať ďalej.

Leave your comment

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.