Vianočný beh Pezinkom 24.12.2017

Vianočný beh Pezinkom 24.12.2017

Featured Video Play Icon

Dnešné štedrodenné dopoludnie som strávila na moje doterajšie zvyky netradične. Behom. Pezinská komunita bežcov zorganizovala priateľský Vianočný beh Pezinkom, ktorý mal podobnú trasu, akú majú preteky Beh Pezinkom. Rada som sa pridala.

Vonku bolo krásne slnečno a hoci sa teplota vyšplhala na krásnych 7° C, pocitovo bolo chladnejšie, nakoľko fúkal – ako sa u nás doma vraví – bláznivý vetr. Aj keď som vedela, že na cestách a chodníkoch budú zvyšky posypových kamienkov, čo je pre bosobežca jedna z najnepríjemneších vecí, rozhodla som sa bežať tento beh naboso.

Miesto stretnutia, štartu aj cieľa bolo pri betleheme na Radničnom námestí v Pezinku, ktorý bol veľmi pekný, no bol žiaľ zatvorený. Tu sme si pred behom dali aj spoločnú fotku.

Spoločná foto pred behom (za nami je zatvorený betlehem)
Spoločná foto pred behom (za nami je zatvorený betlehem); zdroj: Beh Pezinkom

Bežala som už z domu, aby som stihla prísť načas a taktiež som sa cestou trochu rozohriala. Samozrejme, tým, že som pribehla naboso, nevyhla som sa udiveným, či obdivným pohľadom spolubežcov. Počkali sme ešte na pár bežcov a odštartovali náš vianočný prebeh Pezinkom.

Štartujeme vianočný beh Pezinkom

Počas behu som sa dala do reči so Stanislavom, s ktorým sme spolu bežali väčšiu časť trasy. Ako som spomenula, trasa viedla podobne ako septembrový Beh Pezinkom. Samozrejme, tým, že sme išli za plnej dopravnej premávky, priamo v intraviláne mesta sme bežali po chodníkoch, ktoré povrchovo nie sú všade ideálne.

Slniečko nám pekne svietilo, čo ma veľmi tešilo. Posypové kamienky, ktorých som sa obávala najviac, ako ich zvládnem, nakoniec neboli až také ukrutné. Vietor bol naozaj silný a občas to dalo riadne zabrať udržať si tempo. Som však rada, že som to všetko v pohode zvládla.

Úsek krátko vo vstupe do vinohradov
Na úseku krátko vo vstupe do vinohradov

Zábavné bolo, ako som prebehovala mláky a užívala si blatistý terén, zatial čo teniskáči sa týmto krosovým záludnostiam snažili všemožne vyhnúť. Čo je pochopiteľné. Tiež mám takúto tendenciu keď bežím v Skinners. Pokiaľ nie sú už mokré, potom mi je to jedno. 🙂

Bežci obchádzajú náročný úsek - vodou zaliata cesta a vedľa blatistý terén
Bežci obchádzajú náročný úsek – vodou zaliata cesta a vedľa blatistý terén

Vianočný beh je za nami

Som rada, že aj napriek vetru sa mi bežalo výborne, posledný kilometer som išla zo všetkých síl, samozrejme podľa možností, nakoľko sa už v centre mesta nachádzalo  veľa ľudí.

Beh bol fantastický, bežalo sa mi super
Beh bol fantastický, bežalo sa mi super

Po dobehnutí Stanko rozdával sladké občerstvenie a teplý čaj, čo bolo veľmi milé a príjemné. Napriek tomu, že som nikoho z bežcov nepoznala, bol to krásny zážitok a skvelý spôsob, ako začať vianočný deň a zároveň sa zoznámiť s novými ľuďmi.

S dnešným bežeckým parťákom Stankom po behu
S dnešným bežeckým parťákom Stankom po behu

Po príchode domov som zistila, že sa mi spravil krvavý pľuzgier na tom istom mieste, kde som ho už raz mala. Opäť po behu na mokrom povrchu. Keďže som už mala skúsenosť s takýmto pľuzgierom, vedela som, ako si ho efektívne ošetriť. A taktiež, že za dva dni bude všetko v poriadku a budem môcť pokračovať v behaní.

Pľuzgier po dnešnom behu, o chvíľu bude po ňom
Pľuzgier po dnešnom behu, o chvíľu bude po ňom

Som veľmi rada, že som sa mohla zúčastniť dnešného vianočného behu cez Pezinok. Beh som si naozaj užila, v niečom sa opäť prekonala a dúfam, že sa mi podarí zúčastniť sa aj ďalšieho vianočného behu.

BAREFOOTER.SK TIP

Ak ste z Pezinka, či okolia a neradi beháte stále sami a hľadáte príjemnú bežeckú spoločnosť, môžte sa pridať do FB skupiny Bežci Pezinok a dohodnúť si spoločný beh, či pridať info o zaujímavej bežeckej akcii.

 

Zaujal vás tento článok?

Ak áno, mám veľkú radosť. Ak to tak cítite, poteším sa, ak mu dáte svoj lajk alebo ho budete zdieľať alebo pridáte svoj komentár. Ďakujem. 

Komentáre

Nech sa páči, toto je priestor pre vás.

Sharing

About The Author: Sue-barefooter

Nadšená pre bosé chodenie a beh, otužovanie a zdravý veggie lifestyle. K tomu radosť z fotografovania či zdravého varenia. Veľa ľudí ma inšpirovalo, a ja chcem túto inšpiráciu dávať ďalej.

Leave your comment

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.